Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dubnica Cup 2011

30. 1. 2011

Na turnaji v Dubnici skončili  kluci na 7.místě

dubnica_cup_2011_-_076.jpg

Pro další fotografie klikněte na úvodní fotku.

Dne 29.1.2011 jsme se s mladší přípravkou zúčastnili prestižního turnaje Dubnica Cup v Dubnici nad Váhom. Turnaj byl velmi slušně obsazen, co název - to 1.ligový slovenský tým, takže už pozvání na tento turnaj byla pro nás pocta.

Zúčastněné týmy: Slovan Bratislava, Spartak Trnava, AS Trenčín, FC VION Zlaté Moravce, FK Senica, MFK Dubnica a Elseremo Brumov. Souboje byly hrány systémem každý s každým, v poli 5 hráčů + brankař po dobu 1 x 15 minut.

   Přestože jsme se na turnaj těšili a měli chuť věhlasné týmy potrápit, opak byl pravdou. Den před odjezdem se omluvili 2 hráči pro nemoc a ráno pak třetí skrz střevní chřipku. Byla otázka, zda se turnaje zúčastnit, neboť toto byli klíčoví hráči obrany Brumova. Nakonec jsme se rozhodli, že pojedem, i když jen s 3 kluky na střídání.

   Prvním soupeřem nám byl Spartak Trnava, se kterým jsme sehráli naprosto vyrovnaný zápas. Po třech ohroženích branky, jak na jedné tak na druhé straně, rozešli jsme se smírně remízou 0:0.

   Druhým soupeřem nám byl VION Zlaté Moravce, kterému jsme vyloženě darovali 3 body. Zápas byl vyrovnaný až do deváté minuty, kdy jsme obdrželi 1 branku. Kluci to nevzdali, zabojovali a ve 12. minutě srovnali tvrdou střelou Lukina Pešouta na 1:1 a to nebylo vše. Kluky to nabudilo a ve čtrnácté minutě krásnou křižnou přihrávku do odkryté prázdné branky náš útočník šanci odmítl zúročit  a osvědčilo se známé přísloví – nedáš – dostaneš. Z následujícího protiútoku jsme v poslední minutě obdrželi gól a bylo 2:1. - ŠKODA!!!

   Jako třetí byl na řadě Slovan Bratislava, který zde vystupoval jako suverén turnaje, když už po dvou zápasech měl skóre 18:0 !! Kluci byli seznámeni s vyloženě defenzivní taktikou, ale ani to nám nebylo nic platné. Slovan nás pustil 2 x za půlku a každý útok námi procházel jako nůž máslem. Konečný stav 10 : 0  - to nešlo!

   Dalším neporaženým soupeřem byl tým Senice. Spolu se Slovanem suverénně nejlepší týmy turnaje a pro nás z toho plynula opět defenzivní hra, tentokrát s prohrou 4:0.

    Předposlední zápas s Trenčínem se nám dařil už od začátku. Ve 2. minutě jsme se ujali vedení brankou z přímého kopu Martinem Fojtíkem a v 8. minutě nádherně s přehledem přeloboval brankáře Jindra Fojtík a bylo 2:0. Kluci vycítili příležitost dát si góla a tlačili se stále více dopředu a to byla chyba. Ve 13. minutě jsme dostali gól na 2:1 a v poslední minutě Trenčín srovnal na konečných 2:2.

   Poslední zápas s domácím MFK Dubnica byl dlouho vyrovnaný, hra se přelévala zleva doprava a bylo otázkou kdo dá dřív góla, ten zřejmě vyhraje. První gól jsme dostali až v 11. minutě a ve 14. minutě bylo vymalováno 2:0.

   Tímto jsme skončili na turnaji jako poslední, ale rozhodně to nebyl žádný debakl. Dva nejlepší týmy Slovanu a Senice si to rozdali v posledním zápase, kde zaslouženě vyhráli kluci ze Slovanu 5:1. Zbylých 5. týmu bylo naprosto vyrovnaných a bojovalo o 3. místo a jak jsem se zmínil výše, nebýt absence 3 důležitých kluků bojovali jsme o 3. místo i my. To, že jsme byli na tomto turnaji vyrovnaným soupeřem ostatním týmům, jsou další nabídky k účasti na dalších mezinárodních turnajích pořádaných na Slovensku.

   Závěrem musím klukům poděkovat za bojovnost a odhodlání s jakým se porvali s každým zápasem a také brankáři Danovi Kulíškovi za odvahu a statečnost v brance.

 

Konečné umístění:  1. Slovan Bratislava                                 5. Spartak Trnava

                                    2. FK Senica                                              6. AS Trenčín

                                    3. FC VION Zl. Moravce                            7. Elseremo Brumov

                                    4. MFK Dubnica 

 

Sestava: Dan Kulíšek, Jan Rydval, Erik Bodlák, Bořek Naňák, Petr Vilímek, Jindra Fojtík, Martin Fojtík, Radovan Holík, Lukáš Pešout

Sepsal: trenér ml. přípravky  Josef Kopačka